top of page
1.jpg

         План заходів по роботі

з обдарованими дітьми на 2018-2019               навчальний рік

             31 серпня 2018 року напередодні нового навчального року в навчальному закладі була проведена педагогічна рада на тему «Нова українська школа-простір освітніх можливостей» з метою надати методичну та організаційну допомогу з питань практичної реалізації положень  Концепції «НУШ»

          З чого починати? Якою має бути освіта? Як виховати сучасне молоде покоління, яке здатне критично мислити, знаходити вихід із будь-якої ситуації, бути самостійними і свідомо приймати важливі рішення? Як модернізувати та враховувати потреби інклюзії? Що таке формувальне оцінювання?

            Саме на ці та ще багато інших питань педагогічний колектив закладу знаходив раціональні відповіді під час педради.

          Усе побачене й почуте свідчило про те, що ми рухаємось у правильному напрямку і здатні зрушити з місця застарілі й неефективні освітянські системи.

                        Від моніторингу до прогностичного     

                                         керування

           14 листопада 2017 року в нашій школі відбувся бенчмаркінг (семінар)  для керівників освітніх закладів Луганської області «Створення механізму реалізації ідей особистісно-орієнтованої освіти через педагогічний моніторинг та перехід до прогностичного керування». Гаслом семінару стали слова – «Керівник – це менеджер освіти, фасилітатор та іміджмейкер».

            Учасників семінару привітали начальник відділу освіти Лисичанської міської ради Худоба Т.В., завідувач КУ «Лисичанський методичний центр» Карпова Є.В. Серед гостей були представники ЛОІППО – методисти Чумак І.І. та Міняйло В.А.

            Розпочався семінар нетрадиційно – з виконання шкільного гімну. Директор Карпенко І.В. презентувала освітній заклад як інноваційний, що має свою стратегію розвитку, гордістю якого є  якісний склад педагогічних працівників, серед яких - сімнадцять випускників школи. 

            Під час теоретичного блоку говорилося про те, що нова школа потребує нового вчителя – креативного, нестандартного, конкурентоспроможного, який стане агентом змін. І функція адміністрації – через систему моніторингових досліджень, шляхом використання механізмів та прийомів стимулювання інноваційної діяльності мотивувати педагога до постійного підвищення рівня професійної компетентності.     

       У рамках практичної частини учасники семінару відвідали експериментальну лабораторію, де  вони  «створили» особистість і обговорили тенденції  її розвитку, мали можливість ознайомитися із досвідом упровадження інноваційних технологій на уроках, стали активними учасниками  тренінгу  «Рівний-рівному», зі шкільним психологом обговорили проблему педагогічного вигорання й отримали корисні рекомендації щодо індивідуально-психологічного супроводу особистості педагога. Також гостям сподобався виступ команди ВСК «Сокіл» та спортсменів школи «Спорт заради розвитку».

       Присутні відзначили естетичне оформлення навчального закладу, зацікавилися виставкою педагогічних інновацій, бажаючі відвідали шкільний музей «Оберіг».

      Після плідної та цікавої роботи учасники бенчмаркінгу відзначили, що механізм реалізації ідей особистісно-орієнтованої освіти через педагогічний моніторинг  - це правильний шлях від учителя до компетентного педагога.

Моделюємо систему науково-методичної роботи школи.

Методична робота школи - осередок професійного зростання вчителя  та його творчості

Один із секретів педагогічної творчості полягає в тому, щоб пробудити в учителів інтерес до пошуку, до аналізу власної роботі. 

В. С. Сухомлинський

     

Організація науково- методичної роботи в школі – найефективніший шлях трансформації педагогічної ідеї в практику. А оскільки світ ідей змінюється швидше, ніж покоління, то даний напрям роботи став для колектива педагогів спеціалізованої школи №27 найактуальнішим і найперспективнішим.

     Тому при утворенні системи методичної роботи школи визначені її наступні   приоритетні – виховання інноваційної, творчої особистості вчителя, здатного до самопізнання, самовдосконалення, самореалізації. Спрогнозовано й кінцевий результат цієї роботи -  визвати у педагогів потребу стати вчителем-творцем, вчителем-дослідником, який може дивитися вперед, шукати нові шляхи підвищення ефективності праці  у своїй галузі.найефективніший шлях трансформації педагогічної ідеї в практику. А оскільки світ ідей змінюється швидше, ніж покоління, то даний напрям роботи став для колектива педагогів спеціалізованої школи №27 найактуальнішим і найперспективнішим.

Методична робота, що проводиться в школі протягом трьох останніх років,спрямовувана  на реалізацію науково – методичної проблеми: «Забезпечення наукового рівня педагогічного процесу для впровадження сучасних педтехнологій та творчого самовираження особистості вчителя та учнів», здійснення дослідницької роботи у рамках регіонального експерименту «Школа сприяння здоров’ю як освітній простір формування психологічних  компетентностей  учасників навчально-виховного процесу»

Постійне вдосконалення системи методичної роботи сприяло підвищенню рівня професійного розвитку педагогів без їх перевантаження, «професійного згорання», різноманітних «криз».Значно активізувалась діяльність кожного вчителя на зростання професійної майстерності, мобілізації зусиль на пошук інноваційних форм і методів навчання учнів, оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями.

 

Завдання методичної роботи у 2018-2019 н. році

Модель методичної роботи  школи

Функції методичної служби школи

у 2018-2019 навчальному році

Структура методичної служби

Вважаємо, що реалізовані моделі у 2018-2019 навчальному році забезпечать вдосконалення педагогічної майстерності працівників. А включений механізм становлення вчителя-творця дозволить забезпечити постійний розвиток нашого навчального закладу, ефективно та продуктивно використовувати його ресурси.

bottom of page