top of page

            План роботи

       шкільного музею українознавства «Оберіг»

     на 2018-2019 навч. рік.

Музей є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначений для вивчення та використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури українського народу. Мета діяльності музею полягає в залученні школярів до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, у формуванні і збереженні духовного здоров'я учнів, що базується на народних засадах виховання, у сприянні відродженню і розбудові національної системи освіти як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави. Назва музею походить від слова «оберігати» і від слова «обереги» -символічні предмети, що охороняли людину від усяких бід. Силами вчителів і учнів зібрано величезний етнографічний матеріал, що складається з духовних надбань і матеріальних предметів народного побуту сел Слобожанщини: Коломийчихи, Стельмахівки, Верхньої Дуванки, Мілуватки, Гончарівки та інших.Усі предмети, зібрані в музеї, мають свою цікаву історію, бо створили їх люди, багатьох з яких вже немає серед живих, а чудові витвори людських рук живуть і радують око.

Музей є пам'яттю про давню культуру нашого народу, бо тільки свята і вічна пам'ять єднає всі покоління - минулі й наступні.

Заповіді юних народознавців

1. Люби свій край рідну землю. Будь справжнім патріотом.
2. Вивчай культуру, звичаї, історію та традиції українського народу и передай їх нащадкам.
3. Не цурайся мови наших предків. Пам`ятай доки жива мова – живий і народ.
4. Займайся самоосвітою і пошуковою роботою в процесі вивчання культурно – духовних здобутків свого народу.
5. Будь наполегливим у навчанні и праці – це основа народного виховання.
6. Намагайся виховувати у собі найкращі національні морально - етичні цінності: лицарство, волелюбність, духовність, милосердя, товариськість і побратимство.

bottom of page